studia.poradnikedukacyjny.waw.pl

Kiedy chcemy zrobić coś dla środowiska, ale nie wiemy, jak zacząć, bowiem wydaje nam się, że wszystko co zrobimy może być mało ważne i nie warto nawet zaczynać. Ale to błędne myślenie. Okazuje się, że nawet najdrobniejszy gest, a potem następny sprawiają, że robimy coś dla świata i kiedy wielu z nas to robi, to da się to odczuć w szerszej skali, a więc jest to ważne.

Od czego więc zacząć? Otóż okazuje się, ze może być to oszczędzanie energii elektrycznej. Niby taki banał, a jednak jest to bardzo ważne. Ludzie w dzisiejszych czasach zużywają naprawdę bardzo dużo prądu, a źródła energii kończą się nieubłaganie i państwa oraz firmy zaczynają sięgać po kontrowersyjne rozwiązania takie, jak energia atomowa, a więc można przez oszczędzanie energii elektrycznej można to zatrzymać.

Można to robić na różne sposoby. Najprostszym jest po prostu zużywanie energii, jak najmniej. Po co nam kuchenka elektryczna, skoro możemy mieć gazową? Po co nam pranie kilka razy w tygodniu, skro lepiej zebrać tyle ubrań, aby zapełnić cały bęben w pralce. To takie drobne przykłady, na jakich polach może się odbywać oszczędzanie energii elektrycznej, ale jest ich oczywiście o wiele, wiele więcej. Warto się nad tym zastanawiać, bowiem nawet poprzez niewielkie gesty możemy zmienić świat na lepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *