Kiedyś nie było aż takiego zapotrzebowania na prąd, jak teraz. Kiedyś bowiem nie było aż tylu urządzeń, które go potrzebowały. A teraz świat można powiedzieć cały jest na prąd. Nawet wynaleziono samochody na prąd. To w sumie dość zabawne, bo chcąc uniknąć spalin, które przecież niszczą środowisko, wymyśla się samochody na prąd, które nic nie mają wspólnego z czymś takim, jak oszczędzanie energii elektrycznej.

Co więc zrobić? Jak żyć? Przede wszystko ekologicznie. To najważniejsza sprawa. Można przecież oszczędzanie energii elektrycznej, czy też oszczędzanie wody, albo segregowanie śmieci uczynić swoim nawykiem. Pamiętać o tym na co dzień. Nie myślmy tylko, że my sami niewiele zmienimy. Takie myślenie donikąd nas nie zaprowadzi. Róbmy tak my i liczmy na to, że będą tak postępować także nasi znajomi i ich znajomi. Przecież jeśli wszyscy ludzie na całym świecie będą się tak zachowywać, to wtedy z pewnością będzie bardziej ekologicznie, a prądu chociażby wystarczy dla wszystkich.

Więc już od jutra zmieńmy wszystkie nasze żarówki na te energooszczędne, zarówno w domu, jak i w pracy. Nie zostawiajmy wyłącznego komputera, kuchenki, innych sprzętów. To niby niewielkie gesty, drobiazgi, ale jednak składają się one na naprawdę dużą i ważną całość. A przecież o to chodzi.

www.jemy.katowice.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *