www.kongresantropologiczny.pl

Okazuje się, że dbanie o środowisko naturalne wcale nie jest takie trudne, jakby się nam wydawało. Jest to coś, co każdy z nas może robić na co dzień. Możemy dzięki temu ulepszyć świat. To niby brzmi banalnie, a jednak jest bardzo ważne. Okazuje się, że przez zaawansowane technologie, przez rozwój przemysłowy nasz świat nie jest wcale w takiej dobrej kondycji i każdy z ans musi robić coś, aby to zmienić.

Wystarczy zacząć od swojego najbliższego otoczenia i zastanowić się co możemy zrobić. Może chodzi tutaj o wyrzucanie śmieci do odpowiednich kontenerów czyli, jak to się nazywa prościej, segregowanie śmieci, może o oszczędzanie energii elektrycznej, bo przecież to także jest bardzo ważna kwestia, a może można oszczędzać wodę. A najlepiej robić wszystkie te trzy rzeczy na co dzień. To nie zajmuje wiele czasu, ani nie wymaga wiele wysiłku, a jest bardzo pomocne dla świata oraz dla naszego własnego samopoczucia, które przecież też jest ważne. Dobrze czuć się dobrze z tym, że komuś pomagamy lub przyczyniamy się do tego, że świat jest lepszy.

Dlatego możemy np. wyłączać po sobie światło, gdy wychodzimy z pokoju i okazuje się, że to już jest oszczędzanie energii elektrycznej. Niby nic, niby zwykły odruch, ale jednak bardzo pomocny. Można robić to zarówno w domu, jak i w pracy i już świat będzie dzięki nam odrobinę lepszy i mniej wyeksploatowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *